Half Blue Recipients

2010 - 2019 Winners

2018 DAVID FRIGAARD (BOAT)
2018 LACHLAN KIRCHNER (BOAT)
2018 JAMES NICHOLAS (BOAT)
2018 PETA TERRELL (BOAT)
2018 JOANNE EASSON (CYCLING)
2018 THOMAS RALPH (RUGBY)
2018 JAMES YIP (SWIMMING)
2018 DARREN CAI (WING CHUN)
2018 SEAN NI (WING CHUN)
2017 LACHLAN CAMERON (FOOTBALL)
2017 EDDIE DADDS (FOOTBALL)
2017 THOMAS RALPH (TOUCH)
2017 JOANNA RICHARDS (TOUCH)
2017 KATIE RICHARDS (TOUCH)
2017 NATHAN DIGNAM (ULTIMATE)
2017 KATHLEEN LEE YAN LING (ULTIMATE)
2016 BILLY BRIGHAM (BOAT)
2016 ALEXANDRA FRY (BOAT)
2016 TAHLIA JONES (BOAT)
2016 LEANDA MICHAEL (BOAT)
2016 PHOEBE PADO (BOAT)
2016 NICHOLAS COTTRELL (FOOTBALL)
2016 DANIEL KINASZ (SCUBA)
2016 ALEXANDRA SCHREIER (TOUCH)
2015 SOPHIE TERP (BOAT)
2015 VANESSA RECH (BOAT)
2015 JACK KORCZ (BOAT)
2015 NICHOLAS HAY (BOAT)
2015 NATHAN FREEMAN (JUDO)
2015 WOON HWAN CHOI (JUDO)
2015 RICHARD LEWIS (JUDO)
2015 SHANTANU MALHOTRA (ULTIMATE)
2015 EDMUND NG (ULTIMATE)
2015 RUBEN WYLD (HOCKEY)
2014 CHRISTOPHER MCMICHAEL (BASKETBALL)
2014 GEORGIA LITT (BOAT)
2014 LUKE CROCKER (CRICKET)
2014 NADIA MANCERA-DAVIC (TAE KWON DO)
2014 DANIEL PITMAN (WING CHUN KUNG FU)
2013 HUGO BURGIN (BOAT)
2013 MAUD TAYLOR (HOCKEY)
2013 DANIJEL MITROVIC (JUDO)
2013 CASEY SHERIDAN (JUDO)
2013 MAO BOYUAN (SQUASH)
2013 AIDAN KARAYILAN (SQUASH)
2012 NICOLA BILTON (HOCKEY)
2012 CHARLES BRUCE (BOAT)
2012 JED NICOLLE (BOAT)
2012 FALCO RICHARDT (BOAT)
2012 FREDDY SMYTH (BOAT)
2012 TOBY LIGHTHEART (BASKETBALL)
2012 JODIE PALMER (ULTIMATE FRISBEE)
2012 EMILY ROCCO (BASEBALL)
2011 TOM THORNTON (CRICKET)
2011 ALEXANDER EVANS (BOAT)
2011 GEORGINA MILLS (BOAT)
2011 SAMUEL BLACKMAN (FENCING)
2011 PATRICK MULVIHILL (FOOTBALL)
2011 REBECCA LANNAN (SOCCER)
2011 RYAN LEWIS (SOCCER)
2010 JAHAN PENNY-DIMRI (FENCING)
2010 BRADLEY DAVIS (FOOTBALL)
2010 JAMES BAYLY (HOCKEY)
2010 SAMUEL HILDITCH (HOCKEY)
2010 ROBERT LANE (SOCCER)
2010 FIONA MCDONALD (SOCCER)
2010 CLAIRE ELLKS (VOLLEYBALL)

 

2000 - 2009 Winners


2009 DR BILL HILL (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
2009 VANESSA HUGHES (BOAT)
2009 HARRY BYRNES HOWE (CRICKET)
2009 SUHAIL CHANDHOK (CRICKET)
2009 DAVID HARRINGTON (FOOTBALL)
2009 TAHLIA FERGUSSON (HOCKEY)
2009 NATHAN SCRIMGEOUR (HOCKEY)
2009 LILIAN BODARD (RUGBY UNION)
2009 CHRISTOPHER CHATTAWAY (RUGBY UNION)
2009 TIMOTHY COOPER (RUGBY UNION)
2009 ALEXANDER BRITTEN-JONES (ULTIMATE FRISBEE)
2009 SAM CAON (ULTIMATE FRISBEE)
2009 THOMAS RODEN (ULTIMATE FRISBEE)
2009 ALEXANDRA ROGERS (ULTIMATE FRISBEE)
2009 DAVID CAREY (VOLLEYBALL)
2009 GEORGE SAINSBURY (VOLLEYBALL)
2008 JOHN CICCARELLI (ROWING)
2008 LUCY HYDE (ROWING)
2008 EDWINA MUNNS-COOK (ROWING)
2008 ABBIE TRENGOVE (ROWING)
2008 URSULA MENZ (FENCING)
2008 THOMAS BATEMAN (FOOTBALL)
2008 TOM PREST (FOOTBALL)
2008 TAHLIA CHRISTIE (TOUCH)
2008 PETER BAWHEY (VOLLEYBALL)
2008 HANNAH BERMAN (VOLLEYBALL)
2008 MARK ELDRIDGE (VOLLEYBALL)
2007 PETER HOBIAN (BASKETBALL)
2007 FRANCESCA KOUWENHOVEN (BASKETBALL)
2007 ALI TREWARTHA (BASKETBALL)
2007 MICHAEL SHANNON (BOAT (ROWING))
2007 SARAH HANNAM (HOCKEY)
2007 JANE HEALY (HOCKEY)
2007 CAMERON SMITH (HOCKEY)
2007 PHILLIPA WESTON (HOCKEY)
2007 STUART SWIFT (VOLLEYBALL)
2006 MATTHEW BOLT (BOAT (ROWING))
2006 PATRICK MADDERN (BOAT (ROWING))
2006 EDWIN DOUGLAS HOWARD MICHELL (BOAT (ROWING))
2006 CAMERON SANDERSON-BREWSTER (BOAT (ROWING))
2006 HUGH ALAN SHEPPARD (RUGBY UNION)
2006 DAVID LEUNG (VOLLEYBALL)
2006 MICHAEL HEADLAND (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
2005 NED KINNEAR (BOAT (ROWING))
2005 LAURA OSTI (BOAT (ROWING))
2005 SALLY FOSTER SANDOW (BOAT (ROWING))
2005 ALISTER ALAN WALSH (BOAT (ROWING))
2005 SARAH CROOK (HOCKEY)
2005 RENEE McKAY (NETBALL)
2005 ANTHONY STUART HORDERN (RUGBY UNION)
2004 ADAM NORMAN PEARCE (FOOTBALL)
2004 SVEN DELANEY (MOUNTAIN)
2004 SHANE SANKEY (SOCCER)
2004 RON LIPPERT (AUSA - LIFE MEMBERSHIP)
2003 ADELAIDE BOYLAN (BOAT (ROWING))
2003 ARAMINTA DUNSTONE (BOAT (ROWING))
2003 PHILLIP LeMESSURIER (FOOTBALL)
2003 RACHAEL COLLETT (RUGBY UNION)
2003 HAW CHON TANG (TAE KWON DO)
2003 RACHEL SWIFT (VOLLEYBALL)
2002 TANIA DHU (BASKETBALL)
2002 JAMES LEWIS (FOOTBALL)
2002 ANDREW THOMAS (HOCKEY)
2002 MATTHEW ADAMS (RUGBY UNION)
2002 KIM FARRANT (TRIATHLON)
2001 WILLIAM FARGHER (BOAT (ROWING))
2001 CHRISTOPHER DOYLE (FOOTBALL)
2001 TREVOR WADHAM (FOOTBALL)
2001 KIM FARRANT (TRIATHLON)
2001 PHIL KILLICOAT (TRIATHLON)
2000 DR JOHN SETCHELL (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
2000 PENELOPE BENNETT (TOUCH)

1990 - 1999 Winners


1999 PAUL SMITH (KENDO)
1999 ROBERT GEDDES (RUGBY UNION)
1999 JOSHUA SUTCLIFFE (RUGBY UNION)
1999 DARREN JONES (TOUCH)
1998 NATALIE JOHNSTON (BOAT (ROWING))
1998 STEVEN PERRY (BOAT (ROWING))
1998 NATASHA VASSOS (BOAT (ROWING))
1998 JULIAN LIGERTWOOD (CRICKET)
1998 DARCY WRIGHT (CRICKET)
1998 THOMAS MARTIN (FOOTBALL)
1998 TODD BALLINGER (HOCKEY)
1997 FRED (DR) BLOCH (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1997 EDWARD CAVANAGH (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1997 SEAN POWER (AUSA - LIFE MEMBERSHIP)
1997 WILLIAM SCAMMELL (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1997 NIKKI LUCAS (FENCING)
1997 MATTHEW PORTER (FENCING)
1997 ADAM ROSSER (FENCING)
1997 CHRISTOPHER PASCOE (FOOTBALL)
1997 FIONA TAVNER (WING CHUN KUNG FU)
1996 HAYLEY BIGNALL (BOAT)
1996 STEPHEN DOE (BOAT)
1996 EDWARD LYONS (BOAT)
1996 DAVID COOK (FENCING)
1996 ANTHONY ROEDIGER (FOOTBALL)
1996 MONICA TOBIN (KARATE)
1996 OLIVER CARR (RUGBY UNION)
1996 DYLAN HOLLAND (RUGBY UNION)
1996 AMANDA KAYE (RUGBY UNION)
1996 EMMA LOWE (RUGBY UNION)
1996 GEORGE UJVARY (RUGBY UNION)
1995 COLIN PICKERING (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1995 NICHOLAS BETTS (FENCING)
1995 ALEXANDRA WAWRYK (HOCKEY)
1995 JAMES SPRULES (RUGBY)
1995 SHANE SPELLACY (TAE KWON DO)
1995 SIMON MILNES (TOUCH)
1994 SIMEON KENDA (BOAT)
1994 RICHARD PRUSA (ROSEWORTHY RUGBY)
1993 CHRIS BURSILL (BOAT)
1993 CATHERINE FRANKS (BOAT)
1993 ELLA MAUGHAN (BOAT)
1993 KATE NICHOLLS (BOAT)
1993 EMMA SOUTHCOTT (BOAT)
1993 ASHLEY MOULE (CRICKET)
1993 NATALIE OLESNICKY (FENCING)
1993 ANDREW VINCENT (FENCING)
1993 SAMUEL MOORE (FOOTBALL)
1993 GEOFFREY BRENNAN (GOLF)
1993 CHRISTINE GILES (GOLF)
1993 ADRIAN PETHICK (GOLF)
1993 DIARMUID CROWLEY (TOUCH)
1992 LUCAS HIRST (BOAT)
1992 DAVID LOW (BOAT)
1992 SIMON KEWELL (CRICKET)
1992 JAMES EDWARDS (FOOTBALL)
1992 DAVID STANDINGFORD (JUDO)
1992 MATTHEW BOURKE (RIFLE)
1992 JOHN HENDERSON (RIFLE)
1992 GREGORY FREEBAIRN (RIFLE)
1992 STEPHEN BALL (RUGBY - ROSEWORTHY)
1991 DAVID LIGERTWOOD (CRICKET)
1991 IAN WIGG (CRICKET)
1991 PETER O'DONNELL (FOOTBALL)
1991 SCOTT SMID (FOOTBALL)
1991 AMANDA SUTTON (TOUCH)
1991 KATHRYN TAFFS (TOUCH)
1991 DANNY TRAVERS (TOUCH)
1990 R ANDERSON (HOCKEY)
1990 G MOTEN (TOUCH)

1980 - 1989 Winners


1989 M FORSTER (CRICKET)
1989 A KIMBER (CRICKET)
1989 P HAMMOND (FOOTBALL)
1989 M GIBBARD (SOCCER)
1989 J FURNESS (TAE KWON DO)
1989 BL THAN (TAE KWON DO)
1988 KJ HAYMAN (BADMINTON)
1988 S BEARD (BASKETBALL)
1988 D MATHEWS (BASKETBALL)
1988 S MCDOUGALL (BASKETBALL)
1988 A ROSS (BOAT)
1988 AP SZABO (FENCING)
1988 P TSIRGIOTIS (FENCING)
1988 DR JOHNSON (FOOTBALL)
1988 T MARJORIBANKS (SOCCER)
1988 I TAYLOR (SOCCER)
1988 M O'DONNELL (TAE KWON DO)
1987 GUY DEBELLE (ATHLETICS)
1987 M SOUTHCOTT (BOAT)
1987 A BRESCA (FENCING)
1987 SW BRAIDWOOD (FOOTBALL)
1987 M ALLEN (TAE KWON DO)
1987 MS ENGLISH (VOLLEYBALL)
1987 D KRAEHAENBUEHL (VOLLEYBALL)
1986 WC NATT (BOAT)
1986 RG WISEMAN (BOAT)
1986 N GRAY (FENCING)
1986 A WARNER (FENCING)
1986 AL EWERS (FOOTBALL)
1986 CC JAMES (FOOTBALL)
1986 MY CHEAH (TAE KWON DO)
1985 SVF WACHTEL (ATHLETICS)
1985 K LUKE (BASKETBALL)
1985 F WARD (BOAT)
1985 BA LLOYD (FENCING)
1985 MD ROBERTS (FENCING)
1985 RHJ KIMBER (FOOTBALL)
1985 TW PROUDMAN (FOOTBALL)
1985 MC WATSON (FOOTBALL)
1985 A MACLACHLAN (HOCKEY)
1985 W GEYER (JUDO)
1985 K THOMAS (LACROSSE)
1985 B SULLIVAN (RUGBY)
1985 M COLEMAN (TAE KWON DO)
1985 W LAU (TAE KWON DO)
1985 UMA MAHADEVA (TAE KWON DO)
1985 D SNODGRASS (TAE KWON DO)
1984 MJ JOHNSTON (ATHLETICS)
1984 P PATTISON (CRICKET)
1984 B ORCHARD (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1984 DJ DEMPSEY (KUNG FU)
1984 H JONES (RUGBY)
1984 H SOBOTNIK (VOLLEYBALL)
1983 U BRUNS (BASKETBALL)
1983 M FUIDGE (BASKETBALL)
1983 K GEYER (BASKETBALL)
1983 H RAETS (BASKETBALL)
1983 F ADAMSON (BOAT)
1983 T BELCHER (BOAT)
1983 A LEWIS (BOAT)
1983 SD KENNETT (CRICKET)
1983 KL MOAT (FENCING)
1983 S POZYDAJEW (FENCING)
1983 C ROBERTS (FENCING)
1983 RI ANDERSON (FOOTBALL)
1983 BW ECKERT (FOOTBALL)
1983 D PROUDMAN (FOOTBALL)
1983 CW SCHULZ (FOOTBALL)
1983 R CULVER (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1983 J MEDCALF (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1983 R POTTS (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1983 H SWALES-SMITH (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1982 C HENDERSON (BOAT)
1982 G SECOMBE (CRICKET)
1982 A HANCOCK (FOOTBALL)
1982 A LEIMAN (LACROSSE)
1982 J STANTON (LACROSSE)
1982 C CARTER (SWIMMING)
1982 P ZELENY (WINDSURF)
1981 B WAINWRIGHT (BADMINTON)
1981 R WALSH (CRICKET)
1981 M EATON (FOOTBALL)
1981 S STRANKS (FOOTBALL)
1981 A BULBECK (GOLF)
1981 C GILLESPIE (GOLF)
1981 M FARDY (HOCKEY)
1981 M KEW (HOCKEY)
1980 R SMITH (CRICKET)
1980 J CASSIDY (FENCING)
1980 P BARRY (FENCING)
1980 R SMITH (FENCING)
1980 J DUFFY (FOOTBALL)
1980 J JOHNS (LACROSSE)
1980 G POSSINGHAM (RIFLE)

1970 - 1979 Winners


1979 C ANGLEY (BASKETBALL)
1979 V PALMER (BASKETBALL)
1979 P FLYNN (CRICKET)
1979 T SENNETT (GOLF)
1979 J WESTE (GOLF)
1979 F ADLINGTON (LACROSSE)
1979 R MACKINNON (RUGBY)
1978 J BENTLEY (BOAT)
1978 A LAPIDGE (CAR)
1978 M RALPH (CAR)
1978 M MELNYCZEK (FENCING)
1978 G FOULIS (TAE KWON DO)
1978 D GREGORIC (TAE KWON DO)
1978 B HANISCH (TAE KWON DO)
1978 M SPIRAT (TAE KWON DO)
1977 N DICKSON (BOAT)
1977 M EDWARDS (BOAT)
1977 J GILLEN (BOAT)
1977 J KERNOT (BOAT)
1977 L SMITH (BOAT)
1977 S TOLLEY (BOAT)
1977 D LOVELL (CRICKET)
1977 G WINTER (CRICKET)
1977 S SKOV (FOOTBALL)
1977 S MINERVINI (TAE KWON DO)
1977 BFG APPS (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1976 A SMITH (CAR)
1976 I WISHART (CAR)
1976 J PARKER (FOOTBALL)
1976 B WEBBER (FOOTBALL)
1976 P SIMMONS (HOCKEY)
1976 A VANSTONE (HOCKEY)
1976 C WHITHAM (RIFLE)
1976 J RUSSELL (SQUASH)
1976 T WOOD (SQUASH)
1976 T KALATZIS (TAE KWON DO)
1976 J O'HAZY (VOLLEYBALL)
1976 A ASSHETON (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1975 P SIMMONS (ATHLETICS)
1975 M SLATTER (BASEBALL)
1975 J FERRIS (BOAT)
1975 GP SCALES (CRICKET)
1975 J ROCKMORE (FENCING)
1975 M FANNING (FOOTBALL)
1975 J PARKER (FOOTBALL)
1975 M TEUBNER (FOOTBALL)
1975 M CUTTS (HOCKEY)
1975 A SCHLINK (RIFLE)
1975 J CARVER (RUGBY)
1974 G BENVENISTE (BASEBALL)
1974 P CRESSWELL (BASEBALL)
1974 A HARMAN (BASEBALL)
1974 S INVERARITY (BASEBALL)
1974 A SERELLIS (BASEBALL)
1974 D MEADOWS (BASKETBALL)
1974 A BEAL (BOAT)
1974 J LEMON (BOAT)
1974 GP MCNEIL (BOAT)
1974 F SZUSTER (BOAT)
1974 D ECKERT (CAR)
1974 D THUMM (CAR)
1974 D HEWLETT (FENCING)
1974 K TOTH (FENCING)
1974 D BARTLETT (FOOTBALL)
1974 D BRADSHAW (FOOTBALL)
1974 B DARE (FOOTBALL)
1974 M SCHWARTZ (FOOTBALL)
1974 D WRIGHT (LACROSSE)
1974 O HARM (VOLLEYBALL)
1974 R MARTIN (WATERSKI)
1973 S BARNET (ATHLETICS)
1973 P DEANE (ATHLETICS)
1973 P BARATOSY (FENCING)
1973 R HARLEY (FOOTBALL)
1973 A DONALDSON (RIFLE)
1973 M HARDI (RUGBY)
1973 J RENNER (SQUASH)
1973 J PALMER (TENNIS)
1973 D COX (WATERSKI)
1973 M DOMAN (WATER SKI)
1972 G HOWARTH (BASKETBALL)
1972 C LOTT (BOAT)
1972 R WILLS (BOAT)
1972 M SCHWARTZ (CRICKET)
1972 ED THUMM (FENCING)
1972 APA TOTH (FENCING)
1972 W GOULD (FOOTBALL)
1972 P HOLBROOK (FOOTBALL)
1972 PN FOX (LACROSSE)
1972 J RUSSELL (LACROSSE)
1972 C NORMAN (RUGBY)
1972 G BIRDSEY (SAILING)
1972 W LEACH (SAILING)
1971 M CAIN (ATHLETICS)
1971 RL CHESTER (ATHLETICS)
1971 W BARKER (BASEBALL)
1971 R FLEETWOOD (BASEBALL)
1971 R TIEMAN (BASEBALL)
1971 C TRENERRY (BASEBALL)
1971 W MOODY (BOAT)
1971 N VAN DER HOEK (CRICKET)
1971 B EMMETT (FOOTBALL)
1971 F MORGAN (FOOTBALL)
1971 WE HOBBS (LACROSSE)
1971 A SALMON (LACROSSE)
1971 C HANSEN (RUGBY)
1971 T HOBBS (WATER SKI)
1970 N BREWER (BASEBALL)
1970 D TREBILCOCK (BASEBALL)
1970 M ASENKAMPS (BASKETBALL)
1970 J WRIGHT (BASKETBALL)
1970 AD CROMPTON (BOAT)
1970 W FAWCETT (BOAT)
1970 D SPEAKMAN (BOAT)
1970 GR STEEN (FENCING)
1970 J KATSAROS (FOOTBALL)
1970 D WHITFORD (GOLF)
1970 R WILLIAMS (GOLF)
1970 S MCMICHAEL (HOCKEY)
1970 P CLISBY (LACROSSE)
1970 B RUSHTON-SMITH (MOUNTAIN)
1970 PE NEWLAND (SAILING)
1970 T WILLIAMS (SNOW SKI)
1970 P TAYLOR (SQUASH)
1970 D RYLATT (TABLE TENNIS)
1970 H BARNES (TENNIS)
1970 DR MIDDLETON (TENNIS)
1970 ET DUTTON (WATER SKI)

1960 - 1969 Winners


1969 S COWHAM (BASKETBALL)
1969 AP GARA (CRICKET)
1969 PR HUGHES (CRICKET)
1969 J MARCHANT (FENCING)
1969 NC BEAGLEY (FOOTBALL)
1969 J McFARLANE (FOOTBALL)
1969 A SANGSTER (FOOTBALL)
1969 P FRANKLIN (GOLF)
1969 V HORWOOD (GOLF)
1969 WB GARA (HOCKEY)
1969 G WRIGHT (HOCKEY)
1969 IP FAULKNER (JUDO)
1969 A COLLETT (LACROSSE)
1969 B FOSTER (RUGBY)
1969 J GILMORE (RUGBY)
1969 J PROWSE (RUGBY)
1969 FS GORDON (SNOW SKI)
1969 TM NEWLAND (SNOW SKI)
1969 G MANOS (SOCCER)
1969 E CAMERON (SQUASH)
1969 R HANCOCK (SWIMMING)
1969 I BIENERT (TABLE TENNIS)
1969 B DANIELS (TENNIS)
1969 G FAEHSE (WATER SKI)
1968 RJ HEDDLE (ATHLETICS)
1968 DF STOKES (ATHLETICS)
1968 RM WOITHE (ATHLETICS)
1968 HJ BARKER (BASEBALL)
1968 ID BELL (BASEBALL)
1968 HM BROOKMAN (BASKETBALL)
1968 AG NEED (BASKETBALL)
1968 L SLADE (BASKETBALL)
1968 GR MINUZZO (BOAT)
1968 NF RIEDL (FENCING)
1968 R GASK (FOOTBALL)
1968 J SANDLAND (FOOTBALL)
1968 G STIRLING (FOOTBALL)
1968 J DOUGLAS (GOLF)
1968 P CHAPMAN (HOCKEY)
1968 CA HARKER (HOCKEY)
1968 GD PITT (HOCKEY)
1968 A CHILLINGWORTH (JUDO)
1968 JL FURNESS (LACROSSE)
1968 C SHEDLEY (MOUNTAIN)
1968 NHB HUGHES (MOUNTAINEERING)
1968 PK LAWRENCE (MOUNTAINEERING)
1968 MP ADAMS (RIFLE)
1968 GA MITCHELL (RUGBY)
1968 R O'KEEFE (RUGBY)
1968 M IWANIW (SOCCER)
1968 P TSONIS (SOCCER)
1968 G FLEIG (SWIMMING)
1968 WK WOOD (SWIMMING)
1968 P GREGERSON (TENNIS)
1967 WM ROGERS (A.U.S.A.)
1967 HF McEWEN (ATHLETICS)
1967 PL HOPE (BASKETBALL)
1967 G MARSLAND (BASKETBALL)
1967 JH SEDGLEY (BOAT)
1967 BP SOUTHCOTT (BOAT)
1967 JM PINK (FENCING)
1967 VJ BONDAR (FOOTBALL)
1967 JHP DISNEY (FOOTBALL)
1967 BR SIMMONS (FOOTBALL)
1967 G DICK (GOLF)
1967 C DOUGHTY (HOCKEY)
1967 TJ TRUSCOTT (HOCKEY)
1967 C NEWPORT (JUDO)
1967 E VUCKOVIC (JUDO)
1967 GW HOBBS (LACROSSE)
1967 DJ MORIARTY (MOUNTAINEERING)
1967 WH FIELD (RIFLE)
1967 GC TRENGOVE (RIFLE)
1967 A ARKINSTALL (SAILING)
1967 P LEWIS (SAILING)
1967 PS KOUKOUROU (SOCCER)
1967 KV CASTINE (SQUASH)
1967 P OATEY (TENNIS)
1967 JC ANGOVE (WATER SKI)
1967 AHR BROOKMAN (WATER SKI)
1967 J MARTIN (WATERSKI)
1967 S MAYALL (WATERSKI)
1966 JR WALL (ATHLETICS)
1966 M POTTER (BASKETBALL)
1966 A SWITAJEWSKI (BASKETBALL)
1966 D TILLER (BASKETBALL)
1966 RG BAKER (BOAT)
1966 RM BONNIN (BOAT)
1966 DE CLAYTON (BOAT)
1966 HS NEWLAND (BOAT)
1966 FP NOLAN (BOAT)
1966 RH DREWER (CRICKET)
1966 IF EDGLEY (CRICKET)
1966 JR BLAKE (FOOTBALL)
1966 DJ COOMBE (FOOTBALL)
1966 CR WHITFORD (GOLF)
1966 C GARBETT (HOCKEY)
1966 V HAINS (HOCKEY)
1966 J MATTHEWS (HOCKEY)
1966 SP MATHWIN (LACROSSE)
1966 I DAINIS (MOUNTAIN)
1966 DN ANGEL (RIFLE)
1966 R USBACK (RUGBY)
1966 G BOWDEN (SAILING)
1966 AA BARKER (SQUASH)
1966 AW HOOPER (SQUASH)
1966 K JONES (SQUASH)
1966 SC TAN (TABLE TENNIS)
1966 MJ HAWKES (TENNIS)
1966 RS FREEMAN (WATER SKI)
1965 GW SHAW (BASEBALL)
1965 PD BOWMAN (BASKETBALL)
1965 L MATHESON (BASKETBALL)
1965 S WORTHLEY (BASKETBALL)
1965 IF EDGLEY (FOOTBALL)
1965 PR LEHMAN (FOOTBALL)
1965 N COTTON (HOCKEY)
1965 JM GOODWIN (HOCKEY)
1965 RR HASLAM (HOCKEY)
1965 C ODGERS (HOCKEY)
1965 GS GASKELL (LACROSSE)
1965 PD SHAUGHNESSY (MOUNTAIN)
1965 BD DURACK (RIFLE)
1965 NA JANS (RUGBY)
1965 RM MILLAR (RUGBY)
1965 B WESTERMAN (RUGBY)
1965 HK DIXON (SOCCER)
1965 M GRAY (SQUASH)
1965 MC CHENG (TABLE TENNIS)
1965 MM DUNN (TENNIS)
1965 PC MUGGLETON (TENNIS)
1964 BH BENT (BASEBALL)
1964 GD GLOVER (BASEBALL)
1964 DC MCINTOSH (BASKETBALL)
1964 OB NIMANIS (BASKETBALL)
1964 HF OPIE (BASKETBALL)
1964 DE BROOKS (BOAT)
1964 IC CALDER (FENCING)
1964 DR DAVID (FOOTBALL)
1964 RW HASLAM (FOOTBALL)
1964 D HARRIS (GOLF)
1964 SH CHAPMAN (HOCKEY)
1964 S GREEN LEES (HOCKEY)
1964 RW JEMISON (HOCKEY)
1964 M LUCAS (HOCKEY)
1964 BD PHILLIS (HOCKEY)
1964 P RUTT (HOCKEY)
1964 AL SHERWIN (HOCKEY)
1964 P DEAN (JUDO)
1964 N JOHNSON (JUDO)
1964 GF TAYLOR (LACROSSE)
1964 RS REID (RIFLE)
1964 PG ALLEN (RUGBY)
1964 SA HOHNEN (RUGBY)
1964 D ROSEWELL (RUGBY)
1964 DM ROSEWELL (RUGBY)
1964 R FREENEY (SAILING)
1964 G NAIRNE (SAILING)
1964 JR KIEK (SOCCER)
1964 N THOMPSON (SOCCER)
1964 AW HOOPER (SQUASH)
1964 AM BILLS (TENNIS)
1964 E RUSSO (TENNIS)
1964 TO BURSTON (WEIGHTLIFTING)
1964 RR SMITH (WEIGHTLIFTING)
1963 M KLOPP (BASEBALL)
1963 PA BONNIN (BASKETBALL)
1963 HM GOODHART (BASKETBALL)
1963 RB WHARTON (BASKETBALL)
1963 J CHOMINSKY (BOAT)
1963 DR DAVID (CRICKET)
1963 W FATCHEN (FENCING)
1963 I MILNE (FOOTBALL)
1963 LL MORRIS (FOOTBALL)
1963 O PETRUCCO (FOOTBALL)
1963 J McEWIN (GOLF)
1963 DM TAMBLYN (GOLF)
1963 EM ASKWITH (HOCKEY)
1963 RW MORRISS (LACROSSE)
1963 C TWELFTREE (LACROSSE)
1963 C FREEMAN (RUGBY)
1963 RW WOHLFARTH (SOCCER)
1963 J DAVIS (SQUASH)
1963 R WILLIAMS (TABLE TENNIS)
1963 DJ DALL (TENNIS)
1963 B McMILLAN (TENNIS)
1963 R OATEY (TENNIS)
1962 TK GRIFFIN (ATHLETICS)
1962 MK THOMAS (ATHLETICS)
1962 DL BROOKMAN (BASKETBALL)
1962 P SHEPHERD (BASKETBALL)
1962 G ARATO (FENCING)
1962 AS MORRISON (FENCING)
1962 DJ GAMBLING (FOOTBALL)
1962 NA MCNICOL (FOOTBALL)
1962 J PFITZNER (FOOTBALL)
1962 A PRYOR (FOOTBALL)
1962 IL BARR (GOLF)
1962 TF POZZA (GOLF)
1962 GD BOWDEN (HOCKEY)
1962 J CLARKSON (HOCKEY)
1962 RE HILL (HOCKEY)
1962 CB JENNINGS (LACROSSE)
1962 MW WAINWRIGHT (LACROSSE)
1962 RR WINCKEL (RIFLE)
1962 RE CLAY (RUGBY)
1962 C GRYGORCEWICZ (SOCCER)
1962 MC DUNNE (TENNIS)
1962 IE SCARMAN (TENNIS)
1962 PG COURTNEY (WEIGHTLIFTING)
1962 CR MOBBS (WEIGHTLIFTING)
1961 ST SCARMAN (AUSA LIFE MEMBERSHIP)
1961 L PEARSON (ATHLETICS)
1961 AJ RADFORD (ATHLETICS)
1961 KG RICHARDSON (ATHLETICS)
1961 TW LIN (BADMINTON)
1961 K SEGARAN (BADMINTON)
1961 JM ALLISTER (BASKETBALL)
1961 RR BEATTIE (BASKETBALL)
1961 R LAWTON (BASKETBALL)
1961 RG MORGAN (BOAT)
1961 AR CLARKSON (CRICKET)
1961 GD GLOVER (CRICKET)
1961 CHA MEYER (CRICKET)
1961 RG PEARLMAN (CRICKET)
1961 JP RICE (CRICKET)
1961 AD BYERS (FOOTBALL)
1961 JC FERGUSON (FOOTBALL)
1961 JF SANGSTER (FOOTBALL)
1961 LK FRANCIS (HOCKEY)
1961 GJ HODGE (HOCKEY)
1961 GL MARTIN (HOCKEY)
1961 J SOBOLENSKI (JUDO)
1961 JR WARREN (RIFLE)
1961 R HARE (RUGBY)
1961 AV LUCAS (SOCCER)
1961 R MORRIS (SQUASH)
1961 WN CHO (TABLE TENNIS)
1961 HS MOH (TABLE TENNIS)
1961 R OON (WEIGHTLIFTING)
1960 SM MCGREGOR (ATHLETICS)
1960 AA DIBDEN (FENCING)
1960 JA PETTIT (FENCING)
1960 WH ROUSE (FENCING)
1960 BS WOLANSKI (FENCING)
1960 PR WALLACE (JUDO)

1950 - 1959 Winners


1959 TD GEARY (SOCCER)
1959 A SILINS (SOCCER)
1959 K NARCISSE (TABLE TENNIS)
1959 SN CHO (TABLE TENNIS)
1959 TML WIGLEY (WEIGHTLIFTING)
1958 D PHANCHET (BADMINTON)
1958 I ALKNIS (SOCCER)
1958 A VAN MERWYCK (SOCCER)
1958 PG PAK POY (SQUASH)
1957 OT KOK (BADMINTON)
1957 A PATWARDHAN (BADMINTON)
1956 J ANGAS-PARSONS (ATHLETICS)
1956 CH GIAM (BADMINTON)
1956 DG CACAS (SOCCER)
1955 BE LANE (ATHLETICS)
1955 JWM YUEN (BADMINTON)
1955 CA KORALLIS (SOCCER)
1954 K WAN (SOCCER)
1954 JWM YUEN (SOCCER)
1954 JG HEAD (TABLE TENNIS)
1953 RR BURFORD (SOCCER)
1953 D GOLINGER (SOCCER)
1953 TS SAMAHA (SOCCER)
1953 IJ OWEN (TABLE TENNIS)
1951 ME ADAM (CRICKET)
1951 RE SOUTHCOTT (CRICKET)
1950 ME ADAM (ATHLETICS)
1950 M NADARAJAH (SOCCER)
1950 S SHUB (SOCCER)
1950 IC DEVENEY (TABLE TENNIS)

1947 - 1949 Winners


1949 DG BIDDELL (BASKETBALL)
1949 JF JACKSON (TABLE TENNIS)
1948 JF OGRADY (BASKETBALL)
1947 R FORRESTER (SOCCER)
1947 S LEVITT (SOCCER)